Разлика помеѓу преработките на „12 јули (починале)“

Додадени 6 бајти ,  пред 12 години
с
Бот: background-color: white --> transparent
с
с (Бот: background-color: white --> transparent)
{| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; {{#if: {{{боја|}}}|background-color:{{{боја}}}|background-color:whitetransparent}};"
|valign="top" align="right"|[[1536]] 
|[[Еразмо Ротердамски]], прочуен [[Холандија|холандски]] [[хуманист]].
941.847

уредувања