Разлика помеѓу преработките на „Меѓународна организација на трудот“

с
Бот Брише: simple:International Labour Organization; козметичке промене
с (Бот Брише: simple:International Labour Organization; козметичке промене)
Добитник е на [[Нобелова награда за мир|Нобеловата награда за мир]] во [[1969]] година.
 
== Надворешни врски ==
*[http://www.ilo.org/ Официјална страница на МОТ]
 
[[pt:Organização Internacional do Trabalho]]
[[ru:Международная организация труда]]
[[simple:International Labour Organization]]
[[sk:Medzinárodná organizácia práce]]
[[sl:Mednarodna organizacija dela]]