Разлика помеѓу преработките на „9 јули (починале)“

Додадени 6 бајти ,  пред 11 година
с
Бот: background-color: white --> transparent
с
с (Бот: background-color: white --> transparent)
{| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; {{#if: {{{боја|}}}|background-color:{{{боја}}}|background-color:whitetransparent}};"
|valign="top" align="right"|[[1441]] 
|[[Јан ван Ајк]], фламански [[сликар]].
941.847

уредувања