Разлика помеѓу преработките на „Западен Бенгал“

Одземени 2 бајти ,  пред 11 година
с
Бот Менува: lv:Rietumbengāle
с (Бот Додава: br:Kornôg Bengal Менува: ko:웨스트벵골 주)
с (Бот Менува: lv:Rietumbengāle)
[[la:Bengalia occidentalis]]
[[lt:Vakarų Bengalija]]
[[lv:RietumbengālijaRietumbengāle]]
[[ml:പശ്ചിമ ബംഗാള്‍]]
[[mr:पश्चिम बंगाल]]
24.401

уредување