Разлика помеѓу преработките на „Географија на Нов Зеланд“

с
нема опис на уредувањето
с
с
==Занимливости==
*[[Велингтон]] е најјужниот главен град на светот.
*[[Тетауматафакатангихангакоауаотаматеаурехаеатурипукапихимаунгахоронукупокаифенуаакитанараху]] (име на брдо во Нов Зеланд) со 92 букви (напишано на латиница на [[Маорски јазик|маорски]]) е најдолгиот [[географски поим]] на светот.
 
==Видете исто така==