Разлика помеѓу преработките на „Географија на Нов Зеланд“

с
нема опис на уредувањето
с
с
[[Image:topography_of_new_zealand.jpg|thumb|285px|Топографија на Нов Зеланд]]
*[[Велингтон]] е најјужниот главен град на светот.
* [[ТауматафакатангихангакоауауотаматеапокаифенуакитанатахуТетауматафакатангихангакоауаотаматеаурехаеатурипукапихимаунгахоронукупокаифенуаакитанараху]] (име на брдо во Нов Зеланд) со 92 букви е најдолгиот [[географски поим]] на светот.
 
==Видете исто така==