Курска Област: Разлика помеѓу преработките

Додаден 31 бајт ,  пред 14 години
с
Бот Додава: tt:Курск өлкәсе
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с Бот Додава: ka:კურსკი (ოლქი)
с Бот Додава: tt:Курск өлкәсе
Ред 80:
[[sv:Kursk oblast]]
[[ta:கூர்ஸ்க் ஒப்லாஸ்து]]
[[tt:Курск өлкәсе]]
[[uk:Курська область]]
[[war:Kursk Oblast]]
24.401

уредување