Разлика помеѓу преработките на „Џоди Фостер“

Додадени 596 бајти ,  пред 11 година
+ инфокутија, средување на воведот според стандарди за уредување на филмска биографија, категории и нов никулец
(Ситно)
(+ инфокутија, средување на воведот според стандарди за уредување на филмска биографија, категории и нов никулец)
{{Infobox actor
[[Image:Jodie Foster.4779.jpg|200px|thumb|Џоди Фостер]]
| image = Jodie Foster.4785.jpg
| caption = На премиерата на ''[[Храбриот (филм од 2007)|Храбриот]]'', 2007
| birthname = Алиша Кристијан Фостер
| birthdate = {{birth date and age|df=yes|1962|11|19}}
| birthplace = [[Лос Анџелес, Калифорнија]], [[САД]]
| yearsactive = 1968 - сè уште
| occupation = [[Глумица]], [[режисер]], продуцент
}}
 
'''Алиша Кристијан„Џоди“ “Џоди”Кристијан Фостер''' е({{lang-en|Alicia американска„Jodie“ глумицаChristian Foster}}) (родена [[919 ноември]], [[1962]]) година вое [[ЛосСАД|американска]] Анџелес[[глумица]], [[САДрежисер]] и продуцент.
 
== Кариера ==
 
== Надворешни врски ==
{{биографија-никулец}}
 
{{биографијаСАД-глумец-никулец}}
[[Категорија:Американски глумци]]
 
[[Категорија:Родени во 1962]]
[[Категорија:Американски атеисти]]
[[Категорија:Американски филмски глумци]]
 
[[ar:جودي فوستر]]