Џоди Фостер: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 13 години
Сотно
[непроверена преработка][непроверена преработка]
(џоди ф.-никулец)
(Сотно)
[[Image:Jodie Foster.4779.jpg|200px|thumb|Џоди Фостер]]
 
'''Алиша Кристијан “Џоди” Фостер''' е американска глумица родена [[9 ноември]] [[1962]] година во [[Лос АнѓелесАнџелес]] [[САД]].
 
== Кариера ==