Разлика помеѓу преработките на „Прва фудбалска лига на Македонија 2007/2008“

с
нема опис на уредувањето
с (asd)
с
[[Слика:ПрваЛигаФудбал.gif|300px|right|thumb|1. МФЛ]]
'''Фудбалската сезона 2007/2008''' ебила шеснаесеттото по ред фудбалско првенство во [[Прва Македонска Лига (фудбал)|првата лига на Република Македонија]]. Шампион во таа сезона бил [[ФК Работнички Кометал]] и со тоа обезбедил место во првата рунда од квалификациите за [[УЕФА лига на шампиони]]. Второто место го освоил [[ФК Милано]] со што освоил место во првата рунда од квалификациите за [[УЕФА куп]]от, а третото место, место кое што порано водело во [[Интертото куп]]от кој бил укинаат таа сезона, го освоил [[ФК Пелистер]] со што исто така се квалификувал во [[УЕФА куп]]от. Испаднале [[ФК Шкендија Тетово|ФК Шкендија 79]] и [[ФК Цементарница]].
 
==Конечна табела==
13.850

уредувања