Предлошка:Будизам-никулец: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Шаблон:Buddhism-stub преместена како Шаблон:Будизам-никулец: Превод)
Нема опис на уредувањето
<noinclude>
[[en:Template:Buddhism-stub]]
[[ja:Template:Buddhism-stub]]
[[zh:Template:Buddhism-stub]]
</noinclude>
Анонимен корисник