Разлика помеѓу преработките на „Џоди Фостер“

Додадени 1.573 бајти ,  пред 11 година
џоди ф.-никулец
(џоди ф-никулец)
 
(џоди ф.-никулец)
| слика = [[Image:Jodie Foster.47854779.jpg|200px|thumb|Џоди Фостер]]
 
'''Алиша Кристијан “Џоди” Фостер''' е американска глумица родена [[9 ноември]] [[1962]] година во [[Лос Анѓелес]] [[САД]].
 
== Кариера ==
 
 
== Приватен живот ==
 
 
== Филмографија ==
 
 
== Надворешни врски ==
{{биографија-никулец}}
 
[[Категорија:Американски глимци]]
 
[[ar:جودي فوستر]]
[[bs:Jodie Foster]]
[[bg:Джоди Фостър]]
[[ca:Jodie Foster]]
[[cs:Jodie Foster]]
[[cy:Jodie Foster]]
[[da:Jodie Foster]]
[[de:Jodie Foster]]
[[en:Jodie Foster]]
[[et:Jodie Foster]]
[[es:Jodie Foster]]
[[eo:Jodie Foster]]
[[eu:Jodie Foster]]
[[fa:جودی فاستر]]
[[fr:Jodie Foster]]
[[ga:Jodie Foster]]
[[gv:Jodie Foster]]
[[gl:Jodie Foster]]
[[hsb:Jodie Foster]]
[[hr:Jodie Foster]]
[[id:Jodie Foster]]
[[it:Jodie Foster]]
[[he:ג'ודי פוסטר]]
[[ka:ჯოდი ფოსტერი]]
[[sw:Jodie Foster]]
[[la:Jodie Foster]]
[[hu:Jodie Foster]]
[[mr:जोडी फॉस्टर]]
[[nl:Jodie Foster]]
[[ja:ジョディ・フォスター]]
[[no:Jodie Foster]]
[[pl:Jodie Foster]]
[[pt:Jodie Foster]]
[[ro:Jodie Foster]]
[[ru:Фостер, Джоди]]
[[sq:Jodie Foster]]
[[simple:Jodie Foster]]
[[sl:Jodie Foster]]
[[sr:Џоди Фостер]]
[[sh:Jodie Foster]]
[[fi:Jodie Foster]]
[[sv:Jodie Foster]]
[[th:โจดี ฟอสเตอร์]]
[[vi:Jodie Foster]]
[[tg:Ҷодӣ Фостер]]
[[tr:Jodie Foster]]
[[uk:Джоді Фостер]]
[[zh:茱迪·科士打]]
755

уредувања