Разлика помеѓу преработките на „Изумрен вид“

Додадени 64 бајти ,  пред 11 година
с
Средување - категорија/ии; меѓујазични врски
(+)
с (Средување - категорија/ии; меѓујазични врски)
'''Изумрен [[вид]]''' претставува [[организам]] што не постои повеќе меѓу живите примероци на [[Земја]]та.
 
{{Био-никулец}}
 
[[Категорија:БиологијаПалеонтологија]]
 
[[en:Extinct species]]
[[fr:Espèce disparue]]