Разлика помеѓу преработките на „Кјото“

Одземен 61 бајт ,  пред 11 година
измена
(измена)
(измена)
 
'''Кјото''' е град во [[Јапонија]], кој се наоѓа во централниот дел на островот [[Хоншу]]. Кјото има население од околу 1,5 милиони жители. Тој е главен град на префектурата Кјото.
{{никулец}}
 
[[Image:Kyoto01.jpg|center|thumb|300px|left|Панорама на Кјото]]
 
 
755

уредувања