Разлика помеѓу преработките на „Кјото“

Додадени 5 бајти ,  пред 11 година
измена
(измена)
(измена)
'''Кјото''' е град во [[Јапонија]], кој се наоѓа во централниот дел на островот [[Хоншу]]. Кјото има население од околу 1,5 милиони жители. Тој е главен град на префектурата Кјото.
 
[[Image:Kyoto01.jpg|center|thumb|left|300px|Панорама на Кјото]]
 
 
755

уредувања