Разлика помеѓу преработките на „Медиум (ТВ серија)“

Додадени 127 бајти ,  пред 11 година
с
Бот менува: кој што -> којшто, cite web -> цитирана веб страница
с (Бот Додава: hu:A médium)
с (Бот менува: кој што -> којшто, cite web -> цитирана веб страница)
Вистинскиот предизвик е да го убеди својот шев, Мануел Девалос ([[Miguel Sandoval]]), и останатите кои се сомневаат, дека нејзините психички способности можат да им помогнат да решат некои насилни и ужасни злосторства, чии мистерии се познати само на оние што се под земја. Информации за одредени луѓе или злосторства добива сонувајќи, или преку кодирани визии, кои скоро никогаш не значат тоа што навидум се.
[[Слика:451px-Medium2.JPG|десно|мини|250п]]
Сите нејзини ќерки ја имаат наследено нејзината дарба. Ариел ([[Sofia Vassilieva]]) и Брижит ([[Maria Lark]]) исто така имаат визии и сништа, обично кога нивната мајка бара одговори во нејзините соништа. Во третата сезона, дознаваме дека и најмладата ќерка на Алисон, Мари ([[Madison and Miranda Carabello]]) е наклонета кон паранормалното. Во моментов, таа може да гледа телевизија која не е претплатена на кабловската. На Брижит никогаш не и сметаат нејзините способности, но на Ариел и е потешко да се справи со дарот кој штокојшто малку го разбира.
 
Помладиот брат на Алисон, Мајкл „Лаки“, исто така го има семејниот дар, но ретко сака да признае, бидејќи скоро секогаш му носи проблеми.
Кога NBC ја објави својата програма за есента 2006, Медиум ја немаше на програмата, иако втората сезона заврши со висока гледаност и Патриша Аркет доби Еми. Телевизијата подоцна објави дека серијата ќе се врати на почетокот на 2007. Меѓутоа, на [[13 октоври]] [[2006]] беше изјавено дека продукцијата веднаш ќе продолжи и дека трета сезона ќе почне на [[15 ноември]] 2006. Третата сезона се состои од 22 епизоди.
 
На [[7 мај]] [[2007]], [[NBC]] објави дека Медиум е обновена за четврта сезона <ref name="Renewed">{{citeцитирана webвеб страница |url=http://www.tvseriesfinale.com/2007/05/medium_nbc_renews_patricia_arquette_series.php|title=''Medium:'' NBC Renews Patricia Arquette Series |work=TVSeriesFinale.com|accessdate=2007-05-07}}</ref><ref name="TVGuide">{{citeцитирана webвеб страница |url=http://community.tvguide.com/blog-entry/TVGuide-Editors-Blog/Todays-News/Primetime-Premonition-Nbc/800014444 |title=Prime-time Premonition: NBC Brings Back ''Medium'' |work=TVGuide.com |accessdate=2007-05-07}}</ref>, која ќе почне некаде по јануари [[2008]] <ref> name="S4">{{citeцитирана webвеб страница |url=http://www.thefutoncritic.com/news.aspx?id=20070514nbc01 |title=NBC DELIVERS THE QUALITY ONCE AGAIN THIS FALL |work=TheFutonCritic.com |accessdate=2007-05-14}}</ref><ref name="TV">{{citeцитирана веб webстраница |url=http://www.tv.com/law-and-order-special-victims-unit/show/334/story/9527.html?om_act=convert&om_clk=headlinessh&tag=headlines;title;0om_act=convert&om_clk=headlinessh |title=NBC rolls out fall lineup |work=TV.com |accessdate=2007-05-14}}</ref>
 
==Надворешни врски==
941.847

уредувања