Разлика помеѓу преработките на „Алкален метал“

Додадени 40 бајти ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
(средување)
|Франциум (Fr)||(223)||[[295]]||[[950]]||[[1.87]]||[[0.70]]
|}
--Albert 12:22, 29 април 2009 (UTC)
 
[[Категорија:Алкални метали|*]]
 
10

уредувања