Гренобл: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 13 години
гренобл(измена)
[непроверена преработка][непроверена преработка]
(гренобл)
(гренобл(измена))
|date-density=1999}}
 
'''Гренобл''' е град во југоисточна [[францијаФранција]] близу до [[Алпите]], на реката [[Изер]],во регионот [[Рон-Алп]] и департманот [[Изер]],каде што воедно е и главен град.Бројот на жители во 1999 година изнесувал 153,317,додека во поширокиот регион над 520.000 жители.
{{Франција-гео-никулец}}
 
755

уредувања