Разлика помеѓу преработките на „Клермон-Феран“

Додадени 163 бајти ,  пред 11 година
клермон феран
(клермон феран)
 
(клермон феран)
{{French commune
|name=Clermont-FerrandКлермон Феран<br>[[Image:Blason ville fr ClermontFerrand (PuyDome).svg|80px]]<br>[[Image:clermont pierre carree.jpg|270px]]|
region=[[Оверњ (регион)|Оверњ]] (capital) |
department=[[Пиј де Дом]]|
|area_km2= 42.67
|population=140.700
|population-ranking=[[Листа на градови во Франција|21-ви град во Франција по број на население]]
|date-population=2006
|density_km2=3297
755

уредувања