Отвори го главното мени

Промени

Додадени 183 бајти ,  пред 10 години
с
+
== Родени ==
 
*[[19 април]] - [[Давид Рикардо]], англиски [[економист]], главен претставник на англиската класична школа.
*
 
== Починале ==