Разлика помеѓу преработките на „Универзитет „Св. Климент Охридски“ – Битола“

с
нема опис на уредувањето
(с)
с
:''Оваа статија есе заоднесува македонскина факултет,универзитетот заво истоимениотБитола. софискиЗа факултетуниверзитетот во Софија, видете: [[Софиски универзитет]]''.
 
{{Универзитет
|name = Универзитет „Св. Климент Охридски“
13.850

уредувања