Разлика помеѓу преработките на „6 јуни“

Нема измена во големината ,  пред 10 години
с
нема опис на уредувањето
с (Бот Додава: tk:6 iýun)
с
{{Јуни {{CURRENTYEAR}}}}
'''6 јуни''' е 157-иотмиот ден во годината според [[Григоријански календар|григоријанскиот календар]]
(158-ими во [[престапна година]]). Остануваат 208 деновидена до крајот на годината.
 
{{#ifexist:6 јуни (настани) |'''Настани:''' {{:6 јуни (настани)}}}}
13.850

уредувања