Рен (град): Разлика помеѓу преработките

Додадени 2 бајти ,  пред 13 години
рен(измена
(рен)
(рен(измена)
== Економија ==
 
Во Рен се наоѓа фабриката за автомобили [[Цитроен]]. Покрај автомобилската индустрија во градот е развиена и телекомуникацисатателекомуникациската индустрија.
 
 
755

уредувања