Рен (град): Разлика помеѓу преработките

Одземени 7 бајти ,  пред 13 години
с
нема опис на уредувањето
(рен)
сНема опис на уредувањето
}}
 
'''Рен''' ({{lang-fr|Rennes}}) e град во северо-западнасеверозападна [[Франција]].Рен сеСе наоѓа во регионот [[Бретања]] каде воедно е и главен град на регионот исто како и во департментот [[Иј и Вилен]].
 
== Географија ==
13.850

уредувања