Разлика помеѓу преработките на „Лазар Личеноски“

Додадени 50 бајти ,  пред 11 година
с
нема опис на уредувањето
с
с
 
Ги насликал делата „Бачила“, „Долап“, „Афионски полиња“, „Охридски рибари„ и многу други.
 
{{македонија-биог-никулец}}
 
[[Категорија:Македонски уметници]]
13.850

уредувања