Авр: Разлика помеѓу преработките

Додадени 44 бајти ,  пред 13 години
авр
[непроверена преработка][непроверена преработка]
(авр)
(авр)
 
'''Авр''' ({{lang-fr|Le Havre}}) е град во северо-западна [[Франција]],сместен на десниот брег на делтата на реката [[Сена]] и каналот [[Ла Манш]]. Авр е по [[Марсеј]] второто најголемо Француско [[пристаниште]].
 
{{Франција-гео-никулец}}
 
{{Префектури на регионите во Франција}}
755

уредувања