Разлика помеѓу преработките на „Авр“

Додадени 175 бајти ,  пред 12 години
авр
(авр)
(авр)
'''Авр''' ({{lang-fr|Le Havre}}) е град во северо-западна [[Франција]],сместен на десниот брег на делтата на реката [[Сена]] и каналот [[Ла Манш]]. Авр е по [[Марсеј]] второто најголемо Француско [[пристаниште]].
 
{{Префектури на регионите во Франција}}
[[Категорија:Градови во Франција]]
[[Категорија:Франција]]
 
 
Анонимен корисник