Википедија:МФА за англиски јазик: Разлика помеѓу преработките

с
Бот Додава: bar:Listn vo de IPA-Zaichn; cosmetic changes
с (Бот Менува: en:IPA chart for English dialects)
с (Бот Додава: bar:Listn vo de IPA-Zaichn; cosmetic changes)
<references/>
 
== Видете исто така ==
* [[МФА за англиски јазик]]
* [[МФА табела за англиски дијалекти]]
* [[Англиска азбука]]
* [[Изговорен правопис на англискиот јазик]]
* [[САМПА табела за англиски јазик]]
 
[[Категорија:МФА|Англиски]]
[[Категорија:Англиски јазик]]
 
[[bar:Listn vo de IPA-Zaichn]]
[[br:Lizherenneg Fonetikel Etrebroadel ar saozneg]]
[[de:Liste der IPA-Zeichen]]