Разлика помеѓу преработките на „Грацијан“

Додаден 21 бајт ,  пред 10 години
с
Бот Додава: bg:Грациан
(Креирана страница со: {{Биографија инфо | име=Грацијан<br/> | портрет=158 Gratianus.jpg | опис=Цар на [[Римска империј…)
 
с (Бот Додава: bg:Грациан)
[[Категорија:Римски императори]]
 
[[bg:Грациан]]
 
[[ca:Gracià]]
[[cs:Gratianus]]
[[de:Gratian]]
[[el:Γρατιανός]]
[[es:Graciano el Joven]]
[[eo:Graciano]]
[[en:Gratian]]
[[eo:Graciano]]
[[es:Graciano el Joven]]
[[eu:Graziano]]
[[fi:Gratianus]]
[[fr:Gratien]]
[[fy:Gratianus]]
[[gl:Graciano]]
[[he:גרטיאנוס]]
[[ko:그라티아누스]]
[[hr:Gracijan]]
[[it:Graziano]]
[[ja:グラティアヌス]]
[[he:גרטיאנוס]]
[[ko:그라티아누스]]
[[la:Gratianus]]
[[nl:Gratianus]]
[[ja:グラティアヌス]]
[[pl:Gracjan (cesarz rzymski)]]
[[pt:Graciano]]
[[scn:Grazzianu]]
[[sr:Грацијан]]
[[fi:Gratianus]]
[[sv:Gratianus]]
[[tl:Gratian]]
18.766

уредувања