Разлика помеѓу преработките на „Знаме на Бугарија“

Нема измена во големината ,  пред 11 година
с
Flag of Stiliana Paraskevova.svg
с (Flag of Stiliana Paraskevova.svg)
== Галериjа ==
<gallery>
Image:Flag of Stiliana Paraskevova.jpgsvg|Првото бугарско знаме на Ст. Парашкевова
Image:Flag of Bulgaria (1948-1967).svg|Знаме на Бугариjа (1948-1967)
Image:Flag of Bulgaria (1967-1971).svg|Знаме на Бугариjа (1967-1971)
325

уредувања