Мусака: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 13 години
не е грЦко туку грЧко
с (interwiki)
(не е грЦко туку грЧко)
'''Мусака''' е традиционално [[македонска кујна|македонско јадење]] со [[Турска кујна|турско]] и [[ГрцкаГрчка кујна|грцкогрчко]] потекло.
 
{{Македонска кујна-никулец}}