Мусака: Разлика помеѓу преработките

Додадени 427 бајти ,  пред 13 години
с
interwiki
Нема опис на уредувањето
с (interwiki)
'''Мусака''' е традиционално [[македонска кујна|македонско јадење]] со [[Турска кујна|турско]] и [[Грцка кујна|грцко]] потекло.
 
{{Македонска кујна-никулец}}
 
[[Категорија:Македонска кујна]]
 
[[ar:مسقعة]]
[[bg:Мусака]]
[[bs:Musaka]]
[[ceb:Musaka]]
[[cs:Musaka]]
[[de:Mousakas]]
[[en:Moussaka]]
[[es:Musaca]]
[[fi:Musaka]]
[[fr:Moussaka]]
[[he:מוסקה]]
[[hr:Musaka]]
[[it:Moussaka]]
[[ja:ムサカ]]
[[nl:Moussaka]]
[[pt:Mussaca]]
[[ro:Musaca]]
[[ru:Мусака]]
[[sk:Musaka]]
[[sr:Мусака]]
[[sv:Moussaka]]
[[tl:Musaka]]
[[tr:Musakka]]
[[uk:Мусака]]
50

уредувања