Кумички јазик: Разлика помеѓу преработките

Одземени 8 бајти ,  пред 13 години
с
Бот Менува: ca:Kumyk
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: es:Idioma cumuco)
с (Бот Менува: ca:Kumyk)
[[Категорија:Турски јазици]]
 
[[ca:Llengua Kumyk]]
[[de:Kumykische Sprache]]
[[en:Kumyk language]]
5.215

уредувања