Разлика помеѓу преработките на „1352“

Додадени 22 бајти ,  пред 10 години
с
Бот Менува: hi:१३५२; cosmetic changes
с (Бот Додава: gan:1352年)
с (Бот Менува: hi:१३५२; cosmetic changes)
== Настани ==
 
* [[4 јуни]] - кантонот [[Гларус]] се приклучува на [[Швајцарија|Швајцарската Конфедерација]]
* [[Ибн Батута]] го посетува [[Мали]], пишувајќи за се' што забележал. Тој се упатува кон [[Нигерија]]
 
== Родени ==
*
 
[[CategoryКатегорија:14 век|51352]]
 
[[af:1352]]
[[gl:1352]]
[[he:1352]]
[[hi:1352१३५२]]
[[hr:1352.]]
[[ht:1352 (almanak jilyen)]]