Разлика помеѓу преработките на „Официјални имиња на СССР“

с
Бот Брише: pt:Nomes oficiais da URSS; cosmetic changes
с (Бот Брише: pt:Nomes oficiais da URSS; cosmetic changes)
|-
! Јазик
! Кратенка<br />''СССР''
! Целосно име<br />''Сојуз на Советските Социјалистички Републики''
! Кратко име<br />''Советски Сојуз''
|-
|-
[[fr:Noms officiels de l'URSS]]
[[nl:Officiële namen van de Sovjet-Unie]]
[[pt:Nomes oficiais da URSS]]
[[ro:Denumiri oficiale ale URSS]]
[[sr:Званични називи СССР-а]]