Разлика помеѓу преработките на „Ферара“

Додадени 100 бајти ,  пред 12 години
с
нема опис на уредувањето
с (Бот Додава: vi:Ferrara)
с
[[Категорија:Градови во Италија]]
[[Категорија:Градови во Емилија-Ромања]]
[[Категорија:Објекти на светско наследство на Италија]]
 
{{Link FA|ca}}