Разлика помеѓу преработките на „Капелекерк“

Додадени 20 бајти ,  пред 11 година
с
Бот Додава: zh:小堂教堂
(Нова страница: {{Infobox religious building |building_name=Капелекерк <br/> Église de la Chapelle |image= Église de la Chapelle Bxl 01.JPG |caption= |location=[[Брисел]...)
 
с (Бот Додава: zh:小堂教堂)
[[fr:Église de la Chapelle]]
[[nl:Kapellekerk]]
[[zh:小堂教堂]]
10.025

уредувања