Разлика помеѓу преработките на „Тулска област“

Додадени 27 бајти ,  пред 10 години
{{commonscat|Tula Oblast}}
с (Бот Додава: war:Tula Oblast)
({{commonscat|Tula Oblast}})
 
==Надворешна врска==
{{commonscat|Tula Oblast}}
*[http://www.region.tula.ru/ Официјален веб-сајт на Тулската област] {{ru}}
 
184

уредувања