Шахот во 1941 година: Разлика помеѓу преработките

Додадени 219 бајти ,  пред 13 години
Пополнување
[непроверена преработка][непроверена преработка]
(Нова страница)
 
(Пополнување)
 
== Настани ==
== Родени ==
== Полинале ==
 
*[[11 јануари]] - [[Емануел Ласкер]] (роден 1868), германски велемајстор, поранешен светски првак (1894-1921)
 
[[Категорија:1941 во шахот]]