Разлика помеѓу преработките на „Спутник 1“

Додадени 2 бајти ,  пред 12 години
с
грешка
с (Додадена категорија, референци, и слично)
с (грешка)
 
==Надворешни линкови:==
[http://astklubkum.xtreemhost.com/Joomla/index.php?option=com_content&view=article&id=128 СутникСпутник 1]- [[Астрономски Клуб Куманово]]
 
[[Категорија:Вештачки сателити]]
81

уредување