Даночен обврзник: Разлика помеѓу преработките

Одземени 20 бајти ,  пред 13 години
с
с
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (с)
с (с)
{{Public finance}}
 
'''Даночен обврзник''' е [[физичко лице|физичко]] или [[правно лице]] (поединец или фирма, организација) кој е обврзан да плаќа [[данок]].