Разлика помеѓу преработките на „Родос (град)“

Нема измена во големината ,  пред 11 година
с
нема опис на уредувањето
с
с
|elevation_max = 25
|periph = [[Јужен Егеј]]
|prefec = [[ДодеканесиДодеканези]]
|districts =
|mayor = Хаѕис Хаѕиефтимиу
|population = 53709
|area = 19.481
|population_metro = 80000
|density = 2,757
|population_metro = 80000
|area_metro =
|postal_code = 851 00
13.850

уредувања