Разлика помеѓу преработките на „Делос“

Одземени 77 бајти ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
с (Бот Менува: no:Dilos)
{{World Heritage Sites in Greece}}-->
 
[[Категорија:Светско наследство на УНЕСКО]]
[[Категорија:Грчки острови]]
[[Категорија:Киклади]]