Разлика помеѓу преработките на „Стоунхенџ“

Додадени 7 бајти ,  пред 12 години
нема опис на уредувањето
(Креирана страница со: {{Infobox Historic building |name = Стоунхенџ<br>Stonehenge |image = Stonehenge back wide.jpg |caption = |map_type = |latitude = |longitude = |l…)
 
 
[[Категорија:Национални Паркови]]
[[Категорија:СписокСветско наследство на објекти заштитени одОбединето УНЕСКОКралство]]
[[Категорија:Англија]]