Разлика помеѓу преработките на „Пензенска Област“

Додадени 29 бајти ,  пред 11 година
{{Commonscat|Penza Oblast}}
с (Бот Додава: cs:Penzenská oblast)
({{Commonscat|Penza Oblast}})
 
'''Пензенска област''' ([[руски]]:Пе́нзенская о́бласть) е федерална област во [[Русија]]. Административен центар е градот [[Пенза]].
 
{{Commonscat|Penza Oblast}}
 
{{русија}}
184

уредувања