Разлика помеѓу преработките на „Љубомир Фрчкоски“

Додадени 6 бајти ,  пред 11 година
Печатна грешка
(Откажано уредување 542105 (автор: 77.29.134.207 | Разговор))
(Печатна грешка)
'''Љубомир Фрчкоски''', роден на 02.12.1957 во [[Скопје]], македонски политичар и кандидат на [[СДСМ]] за [[Претседател на Република Македонија]] на изборите кои ќе се одржат на [[22 март]] [[2009]].<ref>http://www.bbc.co.uk/macedonian/news/story/2009/01/090127_sdsm_frcko.shtml</ref> Фрчкоски е професор по [[меѓународно јавно право]] и меѓународни односи на [[Правниот факултет во Скопје]], [[Универзитет Св. Кирил и Методиј]]- Скопје, Република Македонија.
 
Љубомир Фрчкоски дипломирал на Правниот факултет во Скопје во 1981. Во 1986 година магистрирал на Универзитетот Св. Кирил и Методиј, а со звањетитулата [[доктор на науки]] се стекнал на Универзитетот „Едвард Кардељ“ во Љубљана во 1989 година.
 
==Политичка биографија==
Анонимен корисник