Јомкипурска војна: Разлика помеѓу преработките

с
Бот Менува: ro:Războiul de Yom Kipur
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: simple:Yom Kippur War)
с (Бот Менува: ro:Războiul de Yom Kipur)
[[pl:Wojna Jom Kippur]]
[[pt:Guerra do Yom Kipur]]
[[ro:Războiul de Yom KippurKipur]]
[[ru:Война Судного дня]]
[[simple:Yom Kippur War]]
24.401

уредување