Разлика помеѓу преработките на „Маја Апостолоска“

Додадени 30 бајти ,  пред 14 години
 
Заедно со [[Јовица Тасевски - Етернијан]] го има составено изборот од современата македонска поезија со библиски, религиозни и апокрифни мотиви што излезе како специјален број на списанието Стремеж (11.12.2000).
 
[[Категорија:Македонци|ТасевскиАпостолоска - Етернијан, ЈовицаМаја]]
[[Категорија:Македонски писатели|ТасевскиАпостолоска - Етернијан, ЈовицаМаја]]
[[Категорија:Македонска литература|А]]
22

уредувања