Разлика помеѓу преработките на „Манџурија“

Додадени 55 бајти ,  пред 11 година
с
+mapa
с (Бот Брише: tr:Kuzeydoğu Çin)
с (+mapa)
[[File:Manchuria.png|thumb|220px|Манџурија]]
 
'''Манџурија''' е огромен географски регион во североисточниот дел на [[Кина]]. Најголем град е [[Пинкјанг]].
 
2.135

уредувања