Воронешка област: Разлика помеѓу преработките

Додадени 32 бајти ,  пред 13 години
{{Commonscat|Voronezh Oblast}}
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: sl:Voroneška oblast)
({{Commonscat|Voronezh Oblast}})
 
'''Воронешка област''' ([[руски]]:Воро́нежская о́бласть) е федерална област во [[Русија]]. Административен центар е градот [[Воронеж]].
 
{{Commonscat|Voronezh Oblast}}
 
{{русија}}
185

уредувања